Gözde hastanesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı

GÜVEN KALDI MI?

10 Aralık 2020 Perşembe 12:21
guven-kaldi-mi

Tokat’ta yapılması düşünülen Sanayi sitesi Yeri İle İlgili Son Durum Umutlar Yargıdan gelecek Arazi İle İlgili karar ve 2021 Şubat ayı Yatırım Programına Tekrar Alınma Kararının Çıkması.

OYALAMA, BOCALAMA İLE 4 YILI GERİDE BIRAKTILAR BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKAMADILAR
Tokat’ta yapılması düşünülen Sanayi sitesi Yeri İle İlgili Son Durum Umutlar Yargıdan gelecek Arazi İle İlgili karar ve 2021 Şubat ayı Yatırım Programına Tekrar Alınma Kararının Çıkması.

KOOP BAŞKANI ÇELİK, DEVLETE GÜVENİN DİYOR ; . ÇELİK, Üyelerimiz bize devletine güvensin. Bu işte Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Valilik, Belediye ve Kooperatifimiz var.” Diyor

BAKIŞ GAZETESİ; KOOP BAŞKANI ÇELİK, SİZE GÜVENELİM Mİ? ; 4 yılı oyalama, bocalama ile bir çivi çakmadan MAAŞ alarak geçirdiniz umutlar 2021 ŞUBAT ta alınacak karara kaldı. Yıllarca söz verdiğiniz, temel atılacak, yatırım programına alındı, 2020 de taşınacağız yalanları ile üyeleri neden mağdur ettiniz. Elinizdeki imkanı YATIRIM PLANINA alınmış iken 24.10.2017 ylında   Başkan Eroğlu; " inşallah bu işin yılsonuna kadar projelendirilip önümüzdeki yıl da ihalesinin yapılıp kazmasının vurulduğunu göreceğiz. Bu işten geri dönüş yok. En son DSİ'den bir yazı bekliyorduk o yazı da geldi. Önümüzdeki yıl bu işe başladığımızda en kısa sürede inşaatı bitip iş yerleri ruhsatları alındıktan ve 6 ay içerisinde taşınma sürecinin bitmesiyle tahminen 2020'de yeni nesil modern sanayi sitesine taşınmış olacağız diye ön görüyorum." neden değerlendiremediniz?

********

BAKIŞ GAZETESİ OLARAK SORDUK SÖZ VERENLERE CEVAP VEREMEDİLER SORDUĞUMUZ SORULARIN CEVABINI BELGELERİ İLE BAKIŞ GAZETESİ OLARAK BELGELERİ İLE AÇIKLIYORUZ..

25 Eylül 2020 Tarihinde Yayımladığımız haberde http://www.bakisgazetesi.com/haber/haber-ozel_2/tokat-yesil-kucuk-sanayi-sitesinde-neler-oluyor/5280.html Tokat ili, Kömeç ve Büyükyıldız Köyleri arasında kalan alanda yapılacağı söylenen Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili gelişmeler sanayi esnafından saklanıyor mu?

■27 Eylül 2019 tarihinde bir yerel gazeteye açıklama yaparak, “Son olarak tek bir hamlemiz kaldı. Yatırım Stratejisi Daire Başkanlığı inşaatın maliyetine bakacak ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığından bütçe ayıracak. Meselenin önünü tıkayan herhangi bir zorluk yok. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’ndan ayrılacak bütçe ile 2020 yılı içerisinde yeni sanayi sitesi için temel atılacak, yeni sanayi sitesinin yapılmayacağına dair çıkan dedikodular gerçeği yansıtmıyor, birisi bir yalan söylüyor herkes ona inanıyor” diye açıklama yapan Kooperatif Başkanı Altan Çelik acaba kendisi mi yalan söylüyor?

BAKIŞ GAZETESİ; Sormuş olduğumuz sorulara cevap veremeyen ve yazmış olduklarımızı belgeleyen konulara Koop Başkanı Altan ÇELİK; KASIM 2020 de projeyi ONAY a sunulmak üzere ANKARA ya giderek projenin onaydan sonra İHALEYE çıkması için söz aldıklarını açıklayarak 2021 de TEMEL atılmasını planladıklarını belirtti. 2016 yılından 2020 yılına kadar KAMUOYUNU yanıltıcı beyanlarla YALAN söyledikleri 17-KASIM 2020 tarihinde Tokat’ta medyaya yapmış olduğu açıklamalarla ortaya çıktı.. 13 ŞUBAT 2020 de yapılan açıklamada;Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Milletvekillerinin sıkı takipleri sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Tokat Yeni Sanayi Sitesi Projesi 12 Şubat 2020 (dün) Resmi Gazete de yayınlanarak yatırım planına alındı. Oysaki Bir çivi dahi çakılmadı..

 

******

■ Yine 16 Haziran 2020 tarihinde yerel bir gazeteye açıklama yaparak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ’na yaptıkları ziyarette sanayi sitesi ile ilgili üst yapı proje etüd ihale sürecini konuştuklarını açıklayan, Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat Belediye Meclis Üyesi Altan Çelik (aynı zamanda Tokat Belediye Encümeninde), yeni sanayi sitesi projesindeki son durum hakkında doğruları mı söylüyor, yoksa arsa bedelini ödeyerek, dükkan sahibi olma hayali kuran sanayi esnafını mı oyalıyor?

BAKIŞ GAZETESİ; OYSA Kİ Proje KASIM 2020 de ONAYA sunulmak üzere Bakanlığa götürüldü. Bu güne kadar işyeri sahibi olmak isteyen esnafa YALAN söylediler.

*****

■Bir takım gelişmelerden ötürü, söz konusu sanayi sitesinin planlanan yerde yapılamayacağı doğru mu? Doğruysa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Kooperatif Başkanı (aynı zamanda Tokat Belediye Meclis Üyesi ) Altan Çelik sanayi esnafına neden doğruları söylemiyorlar?

BAKIŞ GAZETESİ; Arazi üzerinde TOPRAK KURUL kararı öncesi yalan, yanlış beyanatlarla İMARA açtılar. TOPRAK KURUL KARARI yargıya taşınıyor.

****

■ Bugüne kadar, kooperatif üyelerinden, arsa kayıt bedeli, aylık aidat ve arsa bedeli olarak toplam kaç lira toplanmıştır. Toplanan bu paralar nemalandırılmış mıdır?

■Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik kooperatiften maaş, huzur hakkı ya da başka adlar altında bir ücret, para almakta mıdır? Tutarları nedir?

BAKIŞ GAZETESİ; Toplanan Paralar ile Yönetim kurulu MAAŞ olarak şahıslarına kullandı, nemalandırma kon usunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

*********

■ Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Projesi’nin yapılacağı alan olarak açıklanan yerle ilgili olumsuz gelişmeler var mıdır? Varsa nelerdir?

■ Eğer varsa Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Projesi’ni ortaya koyan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile aynı zamanda AKP Belediye Meclis Üyesi olan ve Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, sanayi sitesi yeri olarak düşünülen alanla ilgili olumsuz gelişmeleri, Tokatlılardan ve sanayi esnafından saklıyorlar mı, saklıyorsa neden saklıyorlar?

BAKIŞ GAZETESİ; Toprak Kurul kararının Yargıya İntikal Ettirilerek Büyük Ova Koruma Alanı İçerisinde Bulunan (SMT) ve (KTA) arazilerinin Tekrar Tarıma Kazandırılması İçin gerekli girişimler başlatılıyor.
***
Kooperati Üyeleri
 Bu Güne Kadar Bir İşlem Yapılamayan, Bir Çivi Dahi Çakılamayan Koop İle ilgili Yönetim Kurulunun Almış Olduğu Maaşlar ve Toplanan Paralar İle İlgili Araştırılma YapılmakÜzere Yargıya Gidecek mi?

 

Haber Kaynağı: YHA

Haberin etiketleri:

Tokat, Sanayi, Bakan, Tarım, Başkan,


Haber okunma sayısı: 1486

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER