yeşilyurt bld
kuvvetli-yagislara-dikkat coronavirus-olum-sayisi-46-oldu sagliginiz-icin-evde-kalin-biz-gorev-basindayiz ciftci-destek-bekliyor maskiden-covid-19-tedbirleri battalgazide-750-fidan-toprakla-bulustu vali-barus-maske-ve-dezenfektan-uretimi-yapan-liseleri-ziyaret-etti mhp-malatya-milletvekili-mehmet-fendoglu-kayisi-cekirdegi-haber battalgazi-belediye-baskani-guder-7-aylik-maasini-bagisladi hayri-sucu-sokaga-cikma-ve-karantina-ihtiyaci-oldugu-aciktir

Meteoroloji 13.Bölge müdürlüğünden verilen bilgilere göre, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman çevreleri ile Malatya ilinin güney doğu kesimleri (Doğanyol, Pütürge, Kale)

Bugün açıklanan Coronavirüs Ölüm sayısı 46 oldu

Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Kızılay Yeşilyurt Şube Başkanı Dr.Dilek Korkmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü

Gürer “Geçen yılın destekleri daha ödenmedi” CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çiftçilerin geçen yıllardan kalan desteklerinin halen ödenmeye devam edildiğini, 2020

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında sayaç okuma işlemlerini geçici olarak durdurdu.

Battalgazi Belediyesi ile Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) işbirliği ile fidan dikimi yapıldı. Eskimalatya’da ki Hasan Basri Türbesi yanında bulunan alana toplam 750 fidan dikimi

Vali Aydın Baruş, dünya çapınca pandemi ilan edilmesine neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında maske ve dezenfektan üretimi yapan Fatma Aliye İMKB Mesleki ve

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; “İthal edilen onlarca bitkinin güvenli listede olmasına karşın, 51 Ülkeye ihraç edilen Malatya Kayısı

Battalgazi Belediye Başkanı Güder 7 aylık maaşını bağışladı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri sucu, Çin'den dünyaya yayılan ve küresel salgın ilan edilen yeni tip Korona virüs İle (Covid-19) mücadele süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

kuvvetli-yagislara-dikkat

Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Meteoroloji 13.Bölge müdürlüğünden verilen bilgilere göre, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman çevreleri ile Malatya ilinin güney doğu kesimleri (Doğanyol, Pütürge, Kale)

coronavirus-olum-sayisi-46-oldu

Coronavirüs Ölüm sayısı 46 oldu

Bugün açıklanan Coronavirüs Ölüm sayısı 46 oldu

sagliginiz-icin-evde-kalin-biz-gorev-basindayiz

“Sağlığınız İçin Evde Kalın, Biz Görev Başındayız”

Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Kızılay Yeşilyurt Şube Başkanı Dr.Dilek Korkmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından Yeşilyurt’un farklı mahallelerinde ikâmet eden yaşlı vatandaşları ziyaret ederek, kolonya ve erzak yardımlarını ulaştırdılar

ciftci-destek-bekliyor

Çiftçi destek bekliyor

Gürer “Geçen yılın destekleri daha ödenmedi” CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çiftçilerin geçen yıllardan kalan desteklerinin halen ödenmeye devam edildiğini, 2020 yılına ait bir destek ödemesi yapılmadığını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Çiftçilerimize destek olmak için 2020 yılı tarımsal desteklerinin yarıya yakınını bugüne kadar ödedik. Hububat ve sebze başta olmak üzere hemen tüm tarım ürünlerinin üretiminde kendi kendimize yeterlilik oranımız yüzde 100'ün üzerindedir” sözlerinin hatalı olduğunu ve Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgiler verildiğini söyledi. Gürer, “2020 yılında, hangi illerde çiftçilere ne kadar destek verildiği açıklansın.” dedi.

maskiden-covid-19-tedbirleri

MASKİ’DEN COVİD-19 TEDBİRLERİ

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında sayaç okuma işlemlerini geçici olarak durdurdu.

battalgazide-750-fidan-toprakla-bulustu

BATTALGAZİ’DE 750 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Battalgazi Belediyesi ile Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) işbirliği ile fidan dikimi yapıldı. Eskimalatya’da ki Hasan Basri Türbesi yanında bulunan alana toplam 750 fidan dikimi gerçekleştirildi.

vali-barus-maske-ve-dezenfektan-uretimi-yapan-liseleri-ziyaret-etti

Vali Baruş Maske ve Dezenfektan Üretimi Yapan Liseleri Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, dünya çapınca pandemi ilan edilmesine neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında maske ve dezenfektan üretimi yapan Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

mhp-malatya-milletvekili-mehmet-fendoglu-kayisi-cekirdegi-haber

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU KAYISI ÇEKİRDEĞİ HABER

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; “İthal edilen onlarca bitkinin güvenli listede olmasına karşın, 51 Ülkeye ihraç edilen Malatya Kayısı Çekirdeğinin listede olmamasını Tarım Bakanı Ekrem Pakdemirli’ye sordu. Dul Avrat Otu Güvenli, Kayısı Çekirdeğimi Güvenilir Değil?” dedi.

battalgazi-belediye-baskani-guder-7-aylik-maasini-bagisladi

Battalgazi Belediye Başkanı Güder 7 aylık maaşını bağışladı

Battalgazi Belediye Başkanı Güder 7 aylık maaşını bağışladı

hayri-sucu-sokaga-cikma-ve-karantina-ihtiyaci-oldugu-aciktir

HAYRİ SUCU, “SOKAĞA ÇIKMA VE KARANTİNA İHTİYACI OLDUĞU AÇIKTIR

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri sucu, Çin'den dünyaya yayılan ve küresel salgın ilan edilen yeni tip Korona virüs İle (Covid-19) mücadele süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sucu, “Geniş, yaygın ve etkin bir sokağa çıkma ve karantina ihtiyacı olduğu açıktır. Bu sorun vatandaşları kaderlerine terk ederek çözülemez" dedi.

milli-dayanisma-kampanyasi-baslatildi

Milli Dayanışma Kampanyası Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında ulusa seslendi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

yesilyurt-belediye-baskani-5-aylik-maasini-bagisladi

Yeşilyurt Belediye Başkanı 5 aylık maaşını bağışladı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatıığı,'Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 maaşını bağışlayarak katılım sağladığını belirtti.

dul-avrat-otu-guvenli-kayisi-cekirdegi-mi-guvenilir-degil-sayin-bakan

Dul avrat otu güvenli, kayısı çekirdeği mi güvenilir değil Sayın Bakan?

Dünya kayısısının yüzde 85'i Malatya’da üretiliyor. Kayısı kadar kayısı çekirdeği de ülkemizin prestijli ürünlerinden birisi… Ama işe bakınız ki, dünya ilaç, gıda ve kozmetik sanayinde bir ham madde olarak kullanılan “kayısı çekirdeği” Türkiye’nin milli tarım politikalarını oluşturmakla, milli tarım ürünlerini korumakla, yaşatmakla görevli Tarım ve Orman Bakanlığı’nın güvenli bitki listesinde bulunamıyor!

ornek-milletvekili-50-ailenin-kirasini-ve-gecimini-saglamak-icin-3-aylik-maasini-bagisladi

ÖRNEK MİLLETVEKİLİ: 50 ailenin kirasını ve geçimini sağlamak için 3 aylık maaşını bağışladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy 50 ailenin kirasını ve geçimini sağlayacak....

bolgesel-karantinalar-hukumetin-gundeminde

Bölgesel karantinalar hükümetin gündeminde

Türkiye, koronavirüse karşı amansız bir mücadele veriyor. Hükûmet, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda her gün yeni tedbirler alıyor. Yetkililer, özellikle bu haftanın virüsle mücadelede önemli bir süreç olduğunu vurguluyor. Bu sebeple yeni kısıtlamalar gündemde. Özellikle İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda 81 ilin valilikleri bünyesinde kurulan pandemi kurullarına büyük bir rol düşecek. Kurullar, anlık olarak tedbirler alabilecek. Her vali kendi şehrine özgü sınırlamalar getirebilecek. Ayrıca birbirlerine komşu illerde bulunan valiler, İçişleri Bakanlığının koordinasyonuyla bölgesel karantina uygulayabilecek. “HAYAT DURMA NOKTASINDA”

kamu-calisanlarina-kiyafet-serbestligi-getirildi

KAMU ÇALIŞANLARINA KIYAFET SERBESTLİĞİ GETİRİLDİ.

Antalya Valiliği tarafından yayınlanan genelgede, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerini çok fazla esnetmemek suretiyle kıyafet serbestliği getirildi!

hastane-olarak-tedbirimizi-aldik

“Hastane Olarak Tedbirimizi Aldık”

Malatya Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman, Sağlık Bakanlığı’ndan korona virüs genelgesi kapsamında özel ve vakıf hastanelerinin pandemi hastanesi ilan edilmesine ilişkin, “Bu zorlu ve sıkıntılı süreçte devletin ve tüm Türkiye’deki hastaların yükünü alma adına elimizi taşın altına koymalıyız, koyuyoruz. Biz yine özel hastaneyiz ama bu süreçte bu yükü hep birlikte taşımamız gerekiyor. Bu, devletimizin isabetli bir kararı” dedi.

malatyada-karantinaya-alinan-mahalleler

Malatya'da Karantinaya alınan mahalleler

Darende İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Darende İlçesi Ilıca Mahallesi,

soykan-meydaninda-dezenfekte-calismasi

SOYKAN MEYDANI’NDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

BAŞKAN GÜDER: “VATANDAŞIMIZ MECBURİ OLMADIĞI SÜRECE EVDE KALMALI” Battalgazi Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı başlattığı dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Battalgazi Belediyesi tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında halkın en yoğun olduğu noktalardan olan Soykan Meydanı, dezenfekte edildi.

malatya-merkez-ve-ilce-ilce-hava-tahmin-raporu

MALATYA MERKEZ VE İLÇE, İLÇE HAVA TAHMİN RAPORU

Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir. RÜZGAR: Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ