canlı yayın

Türkiye Kazandı

03 Haziran 2023 Cumartesi 12:13
turkiye-kazandi

Ceylan' Kurulduğumuz günden itibaren millet iradesinin yanında olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ailesi olarak bizler, ilk günden itibaren ilkelerimizden ve özgün duruşumuzdan zerre taviz vermeden fakat istiklal ve istikbalimize tasallut edilmek istenen kurguyu görerek tavrımızı belirledik, süreci yönettik'.

Türkiye kazandı

Eğitim Bir Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan seçim değerlendirmesinde ' Türkiye, tarihinde ilk defa ikinci tur seçim deneyimini yaşamıştır diyerek açıklamsına şu şekilde devam etti . Üretilen suni kaygıların aksine olgunluk ve sükûnet ortamında gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçiminde 83,87 gibi yine yüksek bir katılımla milletimiz güçlü iradesini bir kere daha ortaya koymuş ve Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52,18 oy oranıyla yeniden Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Sonuçların, ülkemize, gönül coğrafyamıza, kriz ve çatışmalarla uğraşan bütün dünyaya hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bu seçimler, hakikat ve gerçek ile spekülasyon, manipülasyon ve dezenformasyon anaforu arasındaki bir tercihti. Gerçeğin istismar edilerek saptırıldığı, terör örgütleri tarafından seçim atmosferinin zehirlendiği, küreselcilerin emrindeki medya güçlerinin süreci manipüle ettiği, sözüm ona İttifak ve uzantılı sivil yıkım ekipleri tarafından oluşturulan tezviratlarla aklımız ve değerlerimizle dalga geçilen bir zeminde milletimiz, engin irfanıyla içinde yaşadığı gerçeği kurgudan ayırarak ve ülkeye yapılmak istenen ameliyatı görerek oynanan oyunu bozan milletimiz, bütün tezvirat ve manipülasyonlara karşı olgunluk ve bağımsızlık bilinciyle hareket etmiş, güçlü bir demokrasi dersi vermiştir.

Kurulduğumuz günden itibaren millet iradesinin yanında olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ailesi olarak bizler, ilk günden itibaren ilkelerimizden ve özgün duruşumuzdan zerre taviz vermeden fakat istiklal ve istikbalimize tasallut edilmek istenen kurguyu görerek tavrımızı belirledik, süreci yönettik.

Milletimiz, asırlara sâri deli gömleğini yırtıp atmıştır ve bundan sonra da giymeyecektir. Bu yöndeki nobran ve küçümseyici her teşebbüs de millet iradesine çarpıp geri dönecektir. Nitekim 14 Mayıs seçimleri sonrası milleti aşağılayan, depremzedeleri cezalandıran “millete rağmenci” tavrı bu millet görmüş ve gereğini yapmıştır. Dolayısıyla hiç kimse, hiçbir kesim demokrasiyi, milletin değerleriyle hesaplaşma aparatı olarak görmemeli, bilakis, bir başkasının hakkını emanet olarak görerek, çoğulcu bir mantıkla ülkeyi daha yukarıya taşıma azmini ortaya koymalıdır.

Biz, bugünü, bir başlangıç olarak görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bu seçimin galibi 85 milyondur. Geçmişte her ne yaşandıysa yaşansın, bu seçimin kaybedeni yoktur. Dolayısıyla, hepimiz güzel Türkiye’miz ve aziz milletimiz için omuz omuza verip çalışmak zorundayız.

Emekle, alın teriyle yükselecek Türkiye yüzyılında, istikrarla, daha güçlü adımlar atılacağına inancımız tamdır. Kamu görevlileri olarak, Türkiye’nin üreten gücü emek kesimi olarak, emekle büyüyen, emekle yükselen Türkiye için, insanlık ve adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.

Biz varız. Eğitim bir sen ve kamu görevlileri olarak, gelirde adaletin sağlandığı, refahın adil paylaşıldığı müreffeh bir Türkiye için bu seferberliğe bütün gücümüzle katılacağız.

Yeni Kabinede geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıların çözümüne dair ‘ben yaptım oldu’ değil tarafları ikna edebilme, dinleme ve motive etme becerisi yüksek Bakan ve Bürokratların öne çıkmasını diliyoruz.

Yeni sosyolojiye doğru yorum getiren önümüzdeki zorlu yıllarda Türk İslam toplumu üzerinde ki gelişim eğrimizi daha da yükseltebilecek, ülkemize yeni soluk katacak bakışlı insanlara ihtiyaç vardır. Muhataplarıyla didişen algı ile yönetilen içerikten uzak hiçbir yaraya merhem olmayan reklam kokulu duruşlara fırsat verilmemeli, alt başlıkları ve paydaşlarıyla her hizmetin değerlendirilmesi yapılmalıdır.

Seçim sonucu, milletimiz, İslam dünyası, mazlum coğrafyalar, insanlık ve özelde tüm kamu görevlileri ve emek kesimi için hayırlı olsun!

Haber Kaynağı: YHA

Haberin etiketleri:

Türkiye, Kazandı, ŞabanCeylan, EBS


Haber okunma sayısı: 712

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER