Gözde hastanesi.
yeşilyurt bld

BAŞKAN GÜRKAN, MEYDANA GELEN DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ ULUKÖY’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

27 Kasım 2020 Cuma 19:15
baskan-gurkan-meydana-gelen-depremin-merkez-ussu-ulukoyde-incelemelerde-bulundu

Merkez üssü Battalgazi İlçesi Uluköy Mahallesi olan 4.7 şiddetindeki depremin ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, depremin merkez üssü Uluköy mahallesinde incelemelerde bulundu. Başkan Selahattin Gürkan, yapılan incelemelerde herhangi bir mal veya can kaybı olmadığını belirtti.

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Uluköy Mahallesinde 4.7 şiddetinde yaşanan deprem, Malatya merkez ve ilçeleri başta olmak üzere, çevre illerden de hissedildi. Depremin yaşandığı Malatya’da yapılan incelemelerde herhangi bir mal veya can kaybı yaşanmadı. Depremin merkez üssü olan Uluköy Mahallesinde incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de eşlik etti.

Depremde herhangi bir mal veya can kayıplarının olmadığı ifade eden Uluköy Mahalle Muhtarı Abdulvahap Güngör, ‘Cuma günü 11.27 civarlarında merkez üssü Uluköy Mahallemiz olan bir deprem meydana geldi. Mahallemizde herhangi bir can kaybı ve mal kaybımız olmadı. Bütün kurumlarımız deprem sonrasında bizimle iletişime geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder deprem sonrasında mahallemize geldiler. Bizlerin yanında oldukları için kendilerine teşekkür ederim’ dedi.

Yaşanan depremin sarsıntısının çok şiddetli olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘Malatya’mızın Battalgazi ilçesine bağlı Uluköy mahallemizde saat 11.27 civarında deprem yaşadık. Bizler Malatya merkezde Battalgazi Belediye binamızda bulunuyorduk. Ciddi bir sarsıntı hissettik. Deprem anında ve sonrasında hakikaten Malatya’da ciddi sıkıntılar, yıkılan yerler olmuştur diye düşündük. Depremin süresi kısa sürdür ve arkadaşlarımız hemen mahallelerimizi aradılar. Arkadaşlarımız muhtarlarımıza ulaştılar. Muhtarlarımız herhangi bir sıkıntının olmadığını ifade ettiler. Sarsıntı şiddeti olarak 4.7, 4.9 oranında diye açıklandı ama bu depremin şiddetinin daha yüksek olduğunu hissettik. Bizler Belediye olarak gerek Büyükşehir olsun gerek ilçe belediyemiz olsun depremin merkez üssü olarak yaşandığı yeri geziyoruz. Şükürler olsun herhangi bir sıkıntı ve sorun olmadığını gördük’ şeklinde konuştu.

Yaşanılan deprem sonrasında depreme dayanıklı yapıların yapılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini söyleyen Malatya Büyükşehir

Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ‘Saat 11.27’de meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremin merkez üssü olan Uluköy mahallemizde inceleme yaptık. Uluköy, Malatya merkeze yaklaşık 30 Km uzaklıkta. Malatya merkezde depremi çok şiddetli hissettik. Özellikle deprem merkez üssü olan Uluköy, Gülümuşağı ve Fırıncılar mahallemizdeki muhtarlarımızı aradık herhangi bir sıkıntı oldu mu diye. Allah’a şükürler olsun herhangi bir sıkıntı yok. Mahallelerimizde zarar ziyan gören gerek mal konusunda gerek can konusunda herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Buna şükrediyoruz bir daha deprem olmamasını temenni ediyoruz. Depreme dayanıklı yapıların yapılmasının da çok önemli olduğu deprem gerçeği ile gün yüzüne çıkıyor. Evlerin betonarme olmasının, güçlü kolonlarla yapılmış olmasının, evleri gezdiğimizde ne kadar önemli olduğunu gördük. Ben bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Temennimiz ve dileğimiz odur ki 24 Ocak’ta meydana gelen depremde depremzedelerimizin yararlarının bir an önce sarılmasını diliyoruz. Bu konuda da gerek Cumhurbaşkanımız, gerek hükümetimiz, gerek yerelde bizler ve valiliğimiz gerekli tedbirleri aldı. Şuanda deprem konutları bitmek üzere. Önümüzdeki aydan itibaren de inşallah deprem konutları hak sahiplerine dağıtılacak. Malatya’mıza ve ülkemize bu tür afetlerin uğramamasını temenni ediyorum. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun diyorum’ diye konuştu. 

Haber Kaynağı: Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu(Gündem Malatya/Cercis KırlıoğluHaber okunma sayısı: 732

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ