gözde hastenesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı
malatyada-ilk-kez-duzenlenen-ayak-tenisi-turnuvasi-heyecanli-maclara-sahne-oluyor

MALATYA’DA İLK KEZ DÜZENLENEN AYAK TENİSİ TURNUVASI HEYECANLI MAÇLARA SAHNE OLUYOR

“Gençlerimizin Farklı Yeteneklerini Ön Plana Çıkartıyoruz” Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın başlama vuruşunu yapmasıyla start alan Ayak Tenisi Turnuvası Amatör Spor Kulüpleri karşılaşmaları birbirinden çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne oluyor. Başkan Çınar, Malatya’da ilk kez düzenlenen alan Ayak Tenisi Turnuvasıyla gençlerin farklı yeteneklerini ön plana çıkardıklarını söyledi.

sivas-katliaminin-unutulmamasi-ve-unutturulmamasi-gerekir

Sivas katliamının unutulmaması ve unutturulmaması gerekir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, '2 Temmuz Sivas katliamı, üzerinden geçen yıllara rağmen toplumun nazarında küllenmemekte, tam tersine toplumun kanayan yarası olmaya devam etmektedir' ifadelerine yer verdi.

adliye-binamizin-surecini-baslatiyoruz

Adliye binamızın sürecini başlatıyoruz”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yeni adliye binasıyla ilgili, “Yeşilyurt’umuza, Yeşiltepe’mize Askeri Hastanemizin olduğu alana Allah nasip ederse adliye binamızı yapıyoruz. Yeşilyurt mıntıkasında Yeşiltepe’nin daha da gelişimine katkıda bulunacağını düşündüğümüz Askeri Hastane’nin yerine adliye binasını yapalım istedik. Süreci tamamen başlattık. En kısa sürede Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın imzasıyla birlikte devri Adalet Bakanlığımıza yapıp, adliye binamızın sürecini başlatıyoruz” açıklamasında bulundu

vali-aydin-barus-tarihi-konaklarin-restorasyonu-ve-donusum-projelerini-inceledi

VALİ AYDIN BARUŞ, TARİHİ KONAKLARIN RESTORASYONU VE DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ İNCELEDİ

“Kent Belleğinin Korunması Adına Önemli Yatırımlar Yapılıyor” Malatya Valisi Aydın Baruş, Kadim Çırmıhtı’nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak adına Yeşilyurt Belediyesi tarafından yürütülen ‘Tarihi Konakların Restorasyonu ve Dönüşümü’ projesindeki çalışmaları inceledi. Vali Baruş, Yeşilyurt Belediyesinin kent belleğinin korunması ve bölgenin turizme merkezine dönüştürülmesi bakımında çok önemli yatırımlarda bulunduğunu söyledi.

malatya-kizilay-subesi-5-kategoride-performans-degerlendirmesinde-odule-layik-gorulduk

Malatya Kızılay Şubesi 5 kategoride Performans değerlendirmesinde ödüle layık görüldük

Türk Kızılay Genel Merkezince Türkiye çapında faaliyet gösteren tüm şubeleri arasında başarılı Şube ve Temsilcilikler ödüllendirildi. PAYLAŞ

zabita-daire-baskanligi-ekipleri-firinlarda-denetim-ve-bilgilendirmelerde-bulundu

Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri fırınlarda denetim ve bilgilendirmelerde bulundu

FIRINLARDA MASKE VE ELDİVEN DENETİMİ YAPILDI Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri unlu mamul satışı yapan fırınlarda gramaj kontrolü, maske, eldiven ve hijyen kuralları konusunda denetimler gerçekleştirdi

battalgazi-belediyesi-temmuz-ayi-meclis-toplantisini-tamamladi

BATTALGAZİ BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI

GÜDER: “ALINACAK KARARLAR VATANDAŞIMIZIN LEHİNE OLMALI” Battalgazi Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısı 2. oturumu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapıldı. Battalgazi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Güder, alınan ve alınacak kararların mutlaka milletimizin lehinde olmasına özen gösterileceğini ifade etti.

--mhp-lideri-bahceli-sosyal-medya-hesaplarini-askiya-aldi

MHP Lideri Bahçeli sosyal medya hesaplarını askıya aldı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter üzerinden yaptığı açıklamada,"Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim."dedi.

kuluncak-belediye-baskani-cengiz-esnaflarimiz-ekonominin-mihenk-tasidir

Kuluncak Belediye Başkanı Cengiz: 'Esnaflarımız, ekonominin mihenk taşıdır.'

Mahalli Pazar Esnaflarını ziyaret ederek talep ve isteklerini dinleyen Belediye Başkanı Erhan Cengiz , 'Esnaflarımız, ekonominin mihenk taşıdır.'

tc--malatya-valiligi--il-umumi-hifzissihha-kurul-karari

T.C. MALATYA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 01.07.2020 Çarşamba günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuyu görüşerek karara bağlamıştır.

bazi-barolar-siyasallasmistir

BAZI BAROLAR SİYASALLAŞMIŞTIR

Büyük il baroları, meslek ve meslektaş odaklı düşünceden uzaklaşmış, belli siyasi fikirlerin eline geçmiş, yöneticileri siyasi taassup içine düşmüştür. Barolar, kuruluş amacına aykırı olarak, sanki bir siyasi parti gibi, ya da bir siyasi partinin il başkanlığı gibi hareket etmektedirler.

yesilyurt-belediyesi-melekbabanin-cehresini-degistirecek-yatirimlara-hiz-verdi

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, MELEKBABA’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK YATIRIMLARA HIZ VERDİ

“Melekbaba’nın Ulaşım Ağını Daha Akıcı, Daha Konforlu Hale Getiriyoruz” Melekbaba mahallesinde devam eden yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Melekbaba mahallemizin hem kendi içindeki araç ve yaya trafiğini modernize etmek hem de merkezle olan ulaşım ağını daha konforlu hale getirmek adına yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor.” diye konuştu.

chp-gaziantep-il-baskani-hayri-sucu-sivas-katliami-insanlik-sucudur-ve-bu-suc-tarihimizdeki-kara-bir-lekedir-dedi

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu “Sivas katliamı insanlık suçudur ve bu suç tarihimizdeki kara bir lekedir” dedi.

2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli katliamın 27. Yılında hayatını kaybedenleri yaptığı yazılı açıklama ile anan Sucu, 2 Temmuz katliamında şair, yazar, sanatçı, 33 aydının ve 2 otel çalışanının yakılarak yitirmenin acısını 27 yıldır toplum olarak yaşadıklarını ifade etti. Sucu açıklamalarına, şöyle devam etti:

dilek-mahallesinin-sorunlari-bir-bir-cozuluyor

DİLEK MAHALLESİNİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Dilek Mahallesinin ulaşımını sağlayan, Kuzey Kuşak yolunun da en önemli bağlantı yollarından biri olan Dilek Caddesinde genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. 2.5 kilometrelik bölümü standartlara uygun hale getirilen cadde de 3.5 kilometrelik asfalt serim çalışmaları ise devam ediyor.

malatya-buyuksehir-belediyesinden-buyuk-vefa

Malatya Büyükşehir Belediyesinden büyük vefa

VAHAP KÜÇÜK’ÜN ADI MEYDANDA YAŞAYACAK Malatya Büyükşehir Belediyesi merkezde yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra ilçelerde de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

battalgazi-belediyesi-temmuz-ayi-olagan-toplantisi-1-oturumu-gerceklestirildi

BATTALGAZİ BELEDİYESİ TEMMUZ AYI OLAĞAN TOPLANTISI 1. OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Battalgazi Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında toplanan Meclis, İmar ağırlıklı konuları görüştü.

sayin-devlet-bahceli-partimizin-tek-adayi

Sayın Devlet Bahçeli partimizin tek adayı

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, 13. Olağan Büyük Kurulta'yda partimizin ve camiamızın tek adayıdır. Bunun dışında hariçten kendilerine aday süsü vermeye çalışacaklar çıkabilir. Ancak bunların Ülkücü iradeyi etkilemeleri ve teşkilatlarımızın gerçekleştireceği kongrelere nüfuz etmeleri mümkün değildir. Güçlü ve caydırıcı Ülkücü irade, hiçbir maceraya ve hiçbir maceraperestin rol çalma çabasına izin vermeyecektir" diye ifade etti.

anne-kizlik-soyadi-tarih-oluyor

Anne kızlık soyadı tarih oluyor

Yarın başlayacak yeni dönemde kimlik bilgileri üzerinden doğrulama yapılamayacak. Elektronik kimlik kartları ve pin numaraları işlemlerde kullanılacak. ATM’lerden de bu kartlarla işlem yapılabilecek.

tc--malatya-valiligi--il-umumi-hifzissihha-kurul-karari

T.C. MALATYA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 29.06.2020 Pazartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuyu görüşerek karara bağlamıştır.

temmuz-ayi-feribot-sefer-saatleri-degisti

TEMMUZ AYI FERİBOT SEFER SAATLERİ DEĞİŞTİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Battalgazi-Baskil arası Feribot Sefer Saatlerinde değişiklik yapıldı.


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ