Battalgazi belediyesi
Yeşilyurt Belediye başkanı

CHP Malatya Herkesin Yanında

01 Nisan 2020 Çarşamba 16:57
chp-malatya-herkesin-yaninda

Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlıkları genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talimatları doğrultusunda Koronavirüs salgınına yönelik önemleri almaya devam ediyor.

Alınan önlemlerle ilgili açıklama yapan il başkanı Enver Kiraz “salgına karşı partimizce yürüttüğümüz birçok destek alanı var. Öncelikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın dışarıya çıkmaması adına kamuoyunu bilgilendirmek üzere bir çok çalışma yaptık. Daha sonra da bu risk grubundaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek üzere bir ekip oluşturduk. Maalesef ki salgının dağılımını önleyemiyoruz. Her geçen gün hem vaka sayısı hem de kaybettiğimiz insanların sayısı büyük bir hızla artıyor. Türkiye genelinde bir çok ilçe karantina altına alınmış durumda. Malatya’da da Arapkir, Darende, Hekimhan ve Pütürge ilçelerimizin bazı mahalleleri karantina altına alındı. Cumhuriyet Halk Partisi Malatya il örgütü olarak karantina altına alınan mahallelerimizin muhtarları ile görüşerek her zaman her türlü desteği vereceğimizi belirttik. Bu süreç içerisinde hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek adına gerekli tedbirlerimizi almış bulunuyoruz.
Ayrıca karantinaya alınan mahallelerimizdeki bütün vatandaşlarımızın yiyecek, içecek, elektrik, su, dogalgaz, kira gibi giderlerinin valilik tarafından karşılanmak zorunda olduğunu tüm üyelerimize ve muhtarlarımıza bildirerek aksi takdirde yaşanacak herhangi bir sıkıntıda 04223256459 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabileceklerini belirttik. Tekrar söylüyorum Cumhuriyet Halk Partisi varsa herkes için var.” dedi. 

Haber Kaynağı: Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu(Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu

Haberin etiketleri:

BAKISGAZETESİ, CHP, Malatya, Herkesin, Yanında


Haber okunma sayısı: 3249

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ