bkş
BAKIŞ

ÇOCUKLARIMIZI UZAK TUTALIM

TANSU YİĞİT

TANSU YİĞİT

E-Posta :

   Anne, baba ile duygusal bağları zayıf olan aile içinde kendilerini değerli hissetmeyen, okul başarısı düşük çocuklar ve gençler, artık sokak yerine internet kaflere akın etmektedirler. 
 
 Yapılan araştırmalar sonucunda, uzmanlara danışmak için giden anne ve babalar, sokak yerine internet kafelerden ve evdeki bilgisayardan yakınmaktadırlar. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen çoğu anne ve baba, derslerine yardımcı olacağı zannıyla yüzlerce dolar ödeyip çocukları için bilgisayar alıyorlar. 
  
   Bilgisayarın ders öğretmek ve çocuğu daha akıllı yapmak gibi bir marifeti yoktur.    Bilgisayar faydalı kılan, belirli bir konuyu öğretmeye yönelik hazırlanmış öğretim yazılımlıdır.
  
   Bu programlar ancak doğru biçimde kullanılmasını bilenler için faydalı olabilir. İnternet bağlantıları kontrollü olarak kullanılmadığı taktirde Çocukların ve gençlerin ruh sağlığını bozmaya hazır zehir gibidir.
 
  Uyuşturucu Gibi
 
  Bazı uzmanlara göre, oyunların dozunda bırakıldığında kişi için “ hayatın getirdiği zorluklardan kısa süreli bir kaçış, belki bir beyin cim lastiği” anlamına geldiğini, aşırıya kaçanlar ise “ uyuşturucu bağımlılığından hiçbir farkı olmadığını hatırlatıyorlar” Oyuncuların başarılı olabilmek için sürekli bilgisayar başında kaldığını ve bu yüzden sosyal yaşantıların karmakarışık bir hale geliyor.
  
  Gençlerin, arkadaş ve sosyal çevreye zaman ayırmasının, okul alışkanlığı için ailelerin düzenli kitap okumayı sağlamasının da bağımlılığı olabileceği bir girişim yolu olabileceğini, ailelerin çocuklarıyla beraber daha fazla vakit geçirmesinin faydalı olacağını sanıyorum Çünkü televizyon zehirledi, şimdide şiddetli zehir olan internet bilgisayar  ortamı türedi. Bu ortamlardan uzak tutmak aile içerisindeki huzurlu ortamın artacağını ve güzel bir yaşam çizgisi süre geleceğine inanıyorum.
  
   Anne ve babalar “Çocuklarımız bizlerin yarınlarıdır onları daha sık yanınıza alınki mutlu bir yaşam sürebilelim”


İzlenme: 946
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR