Giysimatik
Giydim

Tokat'ta Sağlıkçılara Mobing

04 Kasım 2020 Çarşamba 12:45
tokatta-saglikcilara-mobing

Başhekim yaşanan sorunları giderme yerine sağlık personeli ile ikili diyaloglarda siyasi kimliği arkasına alarak baskı uygulaması keyfi tutum ile rast gele soruşturma açması ve sudan bahanelerle ifadeye çağırma girişimleri tam anlamıyla mobing uygulaması personelin çalışmasına engel olma girişimi kafalarda soru işaretleri doğurmaya başladı..

 Sağlıkçılara Sağlıksız Baskı

500 çalışan, 13 doktor ve toplam 25 ambulansın bulunduğu Tokat 112 de Başhekim N.A nın hakkındaki şok iddialar.

İlçelerden gelecek hastalar ambulans sıkıntısı yaşarken, Başhekim N.S.A nın görev aldığı dönemlerde sayılı günler makama gelmesi kendisinin makamda olmadığı süreç içerisinde Dr. Yerine eski şoför şuan düz memur M.K ya başhekimlik vekaletini bırakması, çalışan personele mobing uygulaması 112 deki ciddiyetsizliği önplana çıkartıyor.

Tokat’ta 112 çalışanları mobing uygulamasından şikayetçi.

Pandemi döneminde gecesini gündüzüne katan ekstra mesai harcayan sağlık çalışanlarına mobing uygulanması yapılıyor..

Sağlık personeli pandemi döneminde görev aşkı ile gece gündüz demeden normal mesai saatleri dışında da ekstra mesai yaparak eşinden, coluk çoğundan uzak ve zaman ailesi ile dahi gergin dönemler geçiren sağlık personeline sudan bahanelerle soruşturma açma, ifadeye çağırma ve mobing uygulayarak çalışma şevklerini kırma girişimleri sonucu sağlık personelinde verim düşüklüğüne neden oluyor.

Başhekimin Akıl Almaz Davranışı

Başhekim yaşanan sorunları giderme yerine sağlık personeli ile ikili diyaloglarda siyasi kimliği arkasına alarak baskı uygulaması keyfi tutum ile rast gele soruşturma açması ve sudan bahanelerle ifadeye çağırma girişimleri tam anlamıyla mobing uygulaması personelin çalışmasına engel olma girişimi kafalarda soru işaretleri doğurmaya başladı..

Yaklaşık 500 personeli bulunan 112 servisin sorumluğunu taşıyan Pandemi döneminde Başhekim N.S.A görev süresinde mesai saatlerine riayet etmemesi, zaman zaman ski şoför M.K dahi vekalet olarak bıraktığı Başhekimlik makamının ciddiyetini ortadan kaldıran iddialar yenilir yutulur cinsten değil.

Görevde Kaldığı Süre Mesai

Başhekim N.A  bu güne görev yaptığı birimde sayılı günler makamda geçirmesi, 2108 yılında 108gün görev yerinde olmaması ayrıca 2019 yılında geçirmiş olduğu kaza sonrası 2 aylık rapor süresi var iken 6 aya kadar  makamda bulunmaması , 2020 Ağustos ve Eylül aylarında 3 hafta gelmemesi ayrıca vekalet bırakmanın yasalar gereği Dr. Olması gerekirken eski şoför şuan memur statüsünde bulunan M.K ya bırakması 112 gibi önemli ce ciddi bir kurumdan hizmet bekleyenleri zor duruma düşürüyor.

İlçelerdeki ambulans yetersiz.

Tokat merkezden ilçelere gönderilen ambulans kimi zaman yetersi kalarak hastaları zor durumda bırakıyor. Günlük ortalama en az 3 hasta için Almus ve köylerine giden 112 ambulansları yetersizlikten dolayı hastaları bekletme zorunda bırakılıyor. Erbaa da beyin kanaması geçiren bir hasta gün boyu bekletilmek zorunda kalıyor. sağlıkta 1 dakikanın çok önemli olduğu kuralını yetersiz ambulans olmasından dolayı yok sayıyor.

112 de neler oluyor.

Tokat Sağlık Müdürlüğüne Soruyoruz..

**Tokat 112 de başhekimlik yapan N.S.A nın görev yaptığı süre içerisinde mesaiye düzenli gelmemesi konusunda ki iddialara ne diyeceksiniz?

**Başhekim N.A nın görevde olmadığı süre zarfında vekaleti zaman zaman M.K ya bırakması yasal mı?

**112 ambulans sayısı Tokat için yeterli mi? Yeterli değil ise gerekli girişimlerde bulundunuz mu?

**Pandemi döneminde özveri ile çalışan 112 sağlık personeline uygulanan mobing uygulaması etik mi?

**112 sağlık personelinin sorunları ile ilgileniyor musunuz?

** Başhekim N.A nın 2018 yılında 108 gün makamda bulunmadığı iddiasına ne diyeceksiniz?

**112 Başhekimi N.A il ilgili iddialar üzerine 2019 yılında geçirmiş olduğu kaza sonrası 2 ay yerine 6 ay görev başında olmaması ile ilgili araştırma ve soruşturmada bulundunuz mu?

**112 personeline çeşitli bahaneler ile soruşturma, kovuşturma yaparak bu zorlu dönemeçte personelin çalışma azmini kırması etik mi?

**112 de yaşanan sorunların bir an önce giderilmesi için girişimlerde bulunacak mısınız?

**112 Başhekimi N.A nın yapılacak araştırmalar sonucu mesaide olması gereken günleri nerede geçirdiği bu günler ve aylarla ilgili kurumdan almış olduğu maaş ve ödeneklerden kesinti yapılıp yapılmadığı araştırıldı mı?

**112 Başhekimi hakkındaki iddialar doğru ise, görevde olmadığı süre zarfı içerisinde almış olduğu maaş ve ödenekler ile KAMUYU zarara uğratmış olmayacak mı?

Bakış gazetesi olarak kamuoyunu aydınlatmak kamuyu bilgilendirmek adına haber yaptık.

 

 

 

 

 

Haber Kaynağı: YHA

Haberin etiketleri:

Tokat, 112, sağlıkçı, mobing


Haber okunma sayısı: 3233

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ