Giysimatik
Yeşilyurt Belediye başkanı

Rektör Karabulut’tan Fendoğlu mesajı

16 Nisan 2020 Perşembe 14:26
rektor-karabuluttan-fendoglu-mesaji

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya eski milletvekili ve dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun 17 Nisan 1977 tarihinde bombalı sukaste uğramışını yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya eski milletvekili ve dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun 17 Nisan 1977 tarihinde bombalı sukaste uğramışını yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Rektör Prof. Dr. Karabulut’un mesajı şu şekilde: “17 Nisan 1978 tarihinde bombalı saldırı sonucunda gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit olan Malatya eski milletvekili ve dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nu şehadetinin 42. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

Toplumsal birlik ve beraberliğimize yönelik tehdit ve saldırılara karşı en etkili silah birlik içinde kalmak ve bütünlüğü korumaktır.

Ülkemizin ve Malatya’mızın o karanlık günleri bir daha yaşamaması için birliğimizi her zaman ve her zeminde koruyacağız.

Bu vesileyle vatanımız uğuruna can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum.”

-- 

Haber Kaynağı: Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu(Gündem Malatya/Cercis KırlıoğluHaber okunma sayısı: 24762

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER