gözde hastenesi.
yeşilyurt bld

Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

01 Nisan 2019 Pazartesi 21:34
milletvekili-mehmet-celal-fendoglu-mirac-kandili-dolayisiyla-bir-mesaj-yayinladi

Fendoğlu mesajında, ”Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da ilahi huzura yükselmesidir

Fendoğlu mesajında, ”Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da ilahi huzura yükselmesidir.

. Miraç gecesinin en özel hediyesi, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirilmiştir.Miracın, insanın aklıyla yorumlayamayacağı ancak gönül ve kalp gözüyle idrak edip, imanla kabulleneceği manevi bir çığır, mutlak bir hakikat, ebedi bir yükseliş ve ezeli bir sıçrayıştır. Bundan dolayıdır ki Miraç Kandili vesilesiyle bütün müminlerin hemen her konuda üzerine düşen tüm vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması gerekir. Bu vesileyle Aziz Türk milletinin, İslam dünyasının Miraç Kandili'ni dua ve en halisane duygularımla kutluyor, Allah'tan daimi saadet ve nice manevi güzellikler diliyorum. .” ifadelerini kullandı. 

Haber Kaynağı: GÜNDEM MALATYA/CERCİS KIRLIOĞLUHaber okunma sayısı: 7955

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER