gözde hastenesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı

JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA OPERASYON

14 Mayıs 2019 Salı 18:16
jandarmadan-kablo-hirsizlarina-operasyon

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş.ye ait (36) kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ye ait olduğu değerlendirilen (6.6) kg. sinyalizasyon kablosu ve (2) adet balta ele geçirilmiştir

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Zile İlçe Jandarma Komutanlığınca, Zile ilçesi sorumluluk bölgesinde Haberleşme ve Enerji Nakil Hattı Kablo Hırsızlığı Suçunu işleyen şahıslara yönelik, Zile Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karara istinaden Tokat İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında; Yozgat İli Çekerek ilçeside ikamet eden (4) şahıs, Ankara ilinde ikamet eden (1) şahıs ve İstanbul ilinde ikamet eden (1) şahıs olmak üzere toplam (6) şüpheliye yönelik, (6) adreste icra edilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan (5) şüpheliden, (2)’si sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştır. (3) şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Firari durumda olan (1) şüphelinin yakalanması maksadıyla çalışmalara devam edilmektedir.

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş.ye ait (36) kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ye ait olduğu değerlendirilen (6.6) kg. sinyalizasyon kablosu ve (2) adet balta ele geçirilmiştir.

Başlatılan soruşturma kapsamında bugüne kadar; (10) şüpheli yakalanmış, bunlardan (6)’sı sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (3)’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır. Şüphelilere ait ev ve eklentileri ile araçlarında yapılan aramalarda; Türk Telekom A.Ş.’ye ait (350) metre kablo, (202.8) kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ ye ait olduğu değerlendirilen (6.6) kg. sinyalizasyon kablosu ile şüpheliler tarafından suçta kullanılan (3) adet balta, (1) adet demir kesme makası ve (1) adet telefon direğine çıkmak için kullanılan ayakçak ele geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Haber Kaynağı: GÜNDEM MALATYA/CERCİS KIRLIOĞLUHaber okunma sayısı: 462

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ