Tso malatya
Yeşilyurt Belediye başkanı

'Hamido' şehadetinin 41'inci yıl dönümünde dualar ile anıldı.

17 Nisan 2019 Çarşamba 20:56
hamido-sehadetinin-41inci-yil-donumunde-dualar-ile-anildi

17 Nisan 1978 yılında evinde açtığı pakete döşenmiş bombalı saldırı sonucu şehit olan, Malatya'nın eski belediye Hamit Fendoğlu, ölümünün 41'nci yıldönümünde okunan mevlidi şeriflerle anıldı.

17 Nisan 1978 yılında evinde açtığı pakete döşenmiş bombalı saldırı sonucu şehit olan, Malatya'nın eski belediye Hamit Fendoğlu, ölümünün 41'nci yıldönümünde okunan mevlidi şeriflerle anıldı.

Sabah erken saatlerde MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, amcası Hamit Fendoğlu'nun, Bulgurlu Mahallesi'ndeki kabrini ziyaret etti. Milletvekili Fendoğlu burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"O gün o şartlarda ortadan kaldırılmak istenen sadece amcam Hamit Fendoğlu değil, yüklenmiş olduğu tarihi misyon ve fikridir. Bizlerde onun bırakmış olduğu bu emaneti gücümüzün yettiği kadar ileriye taşıyacağız ve ona layık evlat olmaya çalışacağız. Bir 'Hamido' gitti binlerce 'Hamido' bu ülke için canlarını vermeye seve seve hazırdır."

Ayrıca, İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen 'Hamit Fendoğlu Konferansına' değinen Milletvekili Fendoğlu amcasının tarihi misyonunu ve fikrini gelecek nesillere aktarılacak olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.Milletvekili Mehmet Fendoğlu amcası'nın mezar ziyaretinden sonra Şehit Hamit Fendoglu'nun eşi Mukaddes Fendoğlunu'da ziyaret etti.

Daha sonra halk arasında bilinen Yeni Camii'nde (Hacı Yusuf Camii) Hamit Fendoğlu için okutulan mevlidi şerife MHP MYK üyesi Ömer Ekici, Ülkü Ocakları il Başkanı, Battalgazi ilçe başkanı MHP il yönetimi ve belediye meclisi üyeleri, Kadın kolları başkanı ve Malatyalı vatandaşlar katıldı. İl müftüsü Ümit Çimen'nin okuduğu dualar ve söylenen ilahiler ile mevlit programı bir saat sürdü. Kılınan ikindi namazının ardından mevlit programı sona erdi. Büyük bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşen mevlidi şerif programında Hamit Fendoğlu, adının kent için büyük bir isim olduğu da tekrardan gözlemlendi. 

Haber Kaynağı: GÜNDEM MALATYA/CERCİS KIRLIOĞLUHaber okunma sayısı: 5065

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER