bkş
BAKIŞ

Başkan Gürkan, ASRİAD Malatya Şubesini Ziyaret Etti

07 Ocak 2019 Pazartesi 22:50
baskan-gurkan-asriad-malatya-subesini-ziyaret-etti

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.Burada ilk olarak söz alan ASRİAD Malatya Şube..

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Burada ilk olarak söz alan ASRİAD Malatya Şube Başkanı Aziz Özel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz dernek olarak bulunduğumuz şehirle alakalı projeler hazırlayarak şehrin sorunlarının çözümü ve talepler noktasında çalışmalar yapıyoruz. Genel merkezimiz İstanbul’da ve şuan ülke genelinde 40’ya yakın şubemiz faaliyet yürütmektedir. Malatya’da ise 87 üyemiz ile kentin ekonomisine katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da konuşmasında belediyecilik anlayışı içerisinde en temel olmazsa olmazlarının katılımcı belediyecilik olduğunu ifade ederek “Katılımcılık anlayışı olmazsa olmazımızdır. Şehrimizin yönetirken, eğer bir başarı hikayesi varsa bu anlayışımız iledir. Eğer bir şehir erdemli, faziletli şehir olmak istiyorsa şehrin değerleri ile yönetilmesi gerekiyor. Bizde buna inanıyoruz, çizdiğimiz hareket noktamız da temel esas buna dayanır” şeklinde konuştu. AK Parti’nin ilk defa 2014 yılında yerel yönetimler programı hazırladığını ve 5 temel ilkeyi belirlediğini dile getiren Gürkan, “Katılımcı belediyelik ile şehrin sivil toplum kuruluşları, dernekleri, kanaat önderleri, meslek kuruluşları, vakıfları ile istişare ederek, şehrin yol haritasının belirlenmesi temel esasımızdır. Battalgazi’de bir başarı hikayemiz varsa, bunun temelinde istişare mantığı yatmaktadır” ifadelerin kullandı 

Haber Kaynağı: GÜNDEM MALATYA/CERCİS KIRLIOĞLU

Haberin etiketleri:

ASRİAD TOPLANTISI


Haber okunma sayısı: 3254

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER