Gözde hastanesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı

Vali Gül, “Hapishanenin kütüphaneye dönüştürülmesi örnek teşkil eden sembol bir değer”

12 Şubat 2020 Çarşamba 20:20
vali-gul-hapishanenin-kutuphaneye-donusturulmesi-ornek-teskil-eden-sembol-bir-deger

Hayırsever Adnan Bali tarafından İslahiye İlçesine kazandırılacak olan “Sabiha-Aziz Bali İlçe Halk Kütüphanesi” protokolü imzalandı.

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” kampanyasını taçlandırdı

Son bir yıldır “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” kitap okuma kampanyasının devam ettiğini hatırlatan Gül, “Gaziantep’in her köşesinde öğretmenlerimiz velilerimiz ve öğrencilerimiz ile beraber kitap okuyorlar. Her okula TÜBİTAK kitaplıkları oluşturalım istiyoruz. Her ilçemizde kütüphanelerimiz zenginleşsin, kitaplarımız çoğalsın istiyoruz. Bu da onları taçlandıran proje olmuş oldu. Hayırsever İş Bankası Genel Müdürümüz Adnan Bali olmak üzere bu yolu açan Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Milletvekillerimize, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürümüz Hamdi Turşucu’ya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, ilçe kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vefat eden annesi Sabiha Bali’nin hatırasını yaşatmak üzere okuma düşkünü bir insan olarak kütüphane yapmayı düşündüklerini aktaran İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “Kendisi İslahiye’de 70’li yıllardan itibaren çalışan bir kadın olarak hem bir evin annesi, hem çalışma hayatının sorumluluklarını yerine getiren bir görev insanı hem de bugün burada olmamıza vesile olan müthiş bir okuma düşkünü, kitap düşkünü insandı. Kendisi kendi çapında küçük bir kütüphane oluşturmuştu. İlçemizin çocukları bir süre sonra ödevlerini bizim evde yapacak hale gelmişlerdi. O dönemden sonra da okuma alışkanlığını sürdürdü. Onun hatırasını, anısını yaşatmak üzere İslahiye’de bir ilçe halk kütüphanesini katkıda bulunarak hayata geçirmek istedik” dedi.

İlçede boşaltılan cezaevinin yerine yapılacak olan kütüphanenin çocukluğunu geçirdiği mahallenin yakınlarında olmasının ise ayrı bir güzellik olduğuna işaret eden Bali, insanların zamanında çilesini çektiği mekânlarda gençlerin, çocukların kitap okumasının güzel olabileceğini düşündüklerini aktardı.

Bali aynı zamanda bu sürece çok büyük katkıları olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, Gaziantep Valisi Davut Gül’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’ya, İslâhiye Belediye Başkanı Kemal Vural ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, böyle bir protokole tanıklık etmek ve tarafı olarak burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir cezaevini kütüphaneye dönüştürüyoruz. Bunun için Adnan beye teşekkür ediyoruz. Bir hayırsever olarak bu dönüşüme sağladığı büyük katkıyı tüm Türkiye’ye örnek göstereceğiz” şeklinde konuştu 

Haber Kaynağı: Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu(Gündem Malatya/Cercis KırlıoğluHaber okunma sayısı: 638

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER