Giysimatik
Giydim

Tüm Okullarımızda İstiklal Marşımız Eşliğinde Bayrağımız Göndere Çekildi

11 Ocak 2021 Pazartesi 19:53
tum-okullarimizda-istiklal-marsimiz-esliginde-bayragimiz-gondere-cekildi

Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı'mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı'mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşalım.

Bu kapsamda İlimiz Topsöğüt Akpınar İmam Hatip Ortaokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın katılımlarıyla bayrak töreni düzenlendi. Tüm okullarımızda da İstiklal Marşımız eşliğinde bağrağımız göndere çekildi. Yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla gerçekleştirilen bayrak töreninde; öğrenciler, öğretmenler ve aileleri bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik ettiler.

Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlandı

11 Ocak Pazartesi sabahı saat 10.00'da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasından bayrak törenine katıld

Haber Kaynağı: Gündem Malatya/Cercis Kırlıoğlu(Gündem Malatya/Cercis KırlıoğluHaber okunma sayısı: 611

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER