canlı yayın

TSO DA YOLSUZLUK!

11 Mayıs 2016 Çarşamba 18:25
tso-da-yolsuzluk

Tokat TSO nun kasası boşaltılırken TSO Başkanı Arat’ın haberi yokmuydu?

 Bir değil, iki değil defalarca TSO nun kasasından para transferi oluyor. Odaya ait kredi kartı çıkartılıyor ve bu paralar dönemin TSO sekreteri Y.Z.E tarafından şahsına kullanım yapılıyor.

TSO başkanı Arat bu konularda sessiz kalıyor..

Bakış gazetesi internet üzerinden resmi haber sitesinde TSO da yaşanan usulsüzlüğü 21-EKİm 2015 tarihinde  TOKAT TSO' NUN KASASI BOŞALTILMIŞ...

Başlığı ile kamuoyu iel paylaşıp yetkilileri göreve davet etmiş idi.


BAKIŞ gazetesinin haberi üzerine yetkiller TSO da yaşanan olayla ilgili inceleme başlatmış olup. Gündeme taşıdğımız TSO daki usulsüzlüğü Bakanlık müfettişlerinin incelemesi sonucu usuzlükler belgeleri ile açığa çıkartılımış usuzlüğü yapan Y.Z.E hakkında hukuki yollara başvurulması ve zimmetine geçirdiği paraları faizi ile birlikte kuruma ödemesi istenmiştir.


ŞİMDİ SORUYORUZ.


TSO Başkanı Ahmet Arat Beye,


*Y.Z.E. TSO nun hesabı olan Tokat Vakıf Bankta bulunan 50.000 TL yi İş Bankasındaki şahsi hesabına 13-07-2015 tarihinde aktarma yaptığından haberdar değilmiydiniz?

Personel avansları olan toplam 78.947.46 tl yi zimmetine geçirir iken haberdar değilmiydiniz?


*Y.Z.E  tarafından oda adına yapı kredi bankasından alınan kredi kartı ile 38.082.46 TL lik özel harçama yaparak TSO yu borçlandırdığuından haberdar değilmiydiniz?


*Y.Z.E  TSO adına Ziraat bankasından alınan kredi kartı ile 34.554.86 TL lik özel harcama yaparak parayıodaya ödettiğinden haberiniz yokmuydu?


*Y.Z.E TSO adına Ziraat bankasındaki oda asdına alınan kredi kartından yaptığı  57.438.30 TL lik özel harcamayı oda tarafından ödedilmesinden haberdar değilmiydiniz?


*Y.Z.E tarafından mütaakip defalar oda kasasıından şahsi hesabına aktarılan paralardan haberdar değilmiydiniz?


*Bakanlık tarafından istenilen hükümler yerine getirildi mİ?


BAKIŞ gazetesi olarak haberimizin takibini yaparak TSO un kasını boşaltan kişi hakkında Bakanlık müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonucu haberimizin doğruluğunu belgeleyip
TSO başkanına sorduğumuz sorunun cevaplarını bekliyoruz?


TSO Başkanı Arat bey tarafından kamuoyundan saklanarak oda üyelerin paralarının zimmete geiçirilmesinde sessiz kalmasının arkasında yatan gerçekler ne?


BAKIŞ gazetesi konuyu kamuoyu ile paylaşıp, kamuyu bigilendirmese idi yaşanan usulsüzlüğün üstü kapatılacakmıydı?

Haber Kaynağı: BAKIŞ

Haberin etiketleri:

Tokat, TSO, Arat, Usulsüzlük


Haber okunma sayısı: 15407

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER