Gözde hastanesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı
kadin-basina-on-lira-ayirarak-mi-kadini-guclendireceksiniz

“KADIN BAŞINA ON LİRA AYIRARAK MI KADINI GÜÇLENDİRECEKSİNİZ”

Dünya Ekonomik Forumu, 2020 Küresel Cinsiyet Uçurumu Endeksi’ne göre, Türkiye’nin kadınların ekonomik katılımı ve fırsat eşitliğinde 153 ülke arasında 136’ncı sıraya düştüğünü belirten Cesur, “Türkiye’de çalışma hayatında ortalama kalış süresinde, kadınlar ortalama 19 yılla erkeklerin 20 yıl gerisinde, eğitime devamlılıkta ise 2 yıl gerisindedir. Gelir adaleti bakımından erkeğin cebine giren her 100 liraya karşı kadına 43 lira ödeniyor” dedi.

deva-partisi-kadin-calismalari-baskani-belkis-polat-in-basin-aciklamasi-ektedir

DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Belkıs POLAT 'ın Basın Açıklaması ektedir.

Tarihsel süreçte, kadının toplumsal, siyasi, ekonomik birçok alandaki yeri tartışma konusu olmuştur. Ülkemizde kadınlar Atatürk’ün önderliğinde 5 aralık 1934 yılında seçme ve seçilme hakkını elde etmişlerdir. Cumhuriyetin ilk on yılında kazılmış hakların 21. yüz yılda geldiği nokta yeterli değildir. Ülkemizdeki kadınların dünyadaki birçok ülkeden önce bu hakka sahip olmalarına karşın günümüzde yaşanan toplumsal algılar, kadın kotalarının arttırılmaması gibi sınırlılıklar yaşamaktadır. Demokrasi ve Atılım Partisi %35 kadın kotası ile Türkiye’deki siyasi partiler içerisinde en yüksek orana sahiptir. Kadınların siyasal katılımını engelleyen, zorlaştıran toplumsal önyargıları aşmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Kadınlar karar alma mekanizmalarının her kademesinde yer alabilmelidirler. Partimiz, kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanında eşit katılımlarını esas alan toplumsal cinsiyet eşitliğini temel almaktadır. Demokrasi ve Atılım partisi eşitliği, adaleti, özgürlüğü esas alan çoğulcu bir yaklaşımı benimsemektedir

milyon-kisi-basina-dusen-vaka-sayisinda-dunya-birincisiyiz

MİLYON KİŞİ BAŞINA DÜŞEN VAKA SAYISINDA DÜNYA BİRİNCİSİYİZ

Yİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Türkiye’nin Covid-19 pandemisinde gelinen noktayı Meclis kürsüsüne taşıdı. Konuşmasında: “Sağlık Bakanlığı’na göre 30 bin vakayla Dünya 3’üncüsüyüz. Ama durum söylenenden maalesef daha vahim.” dedi. Cesur, “Biz bilim adamlarının, bilimden biraz mürekkep yalayanların hesaplar yaparak doğruyu tahmin etmesi çok kolay. Vaka 30 bin derken, Covid (+) olmayanlar sayılmıyor, halbuki Covid testi pozitif Covid-19 hastaları toplam vakaların yarısından az. Vaka sayımız aslında 50-60 bin civarında. Sahadan aldığımız bilgilerle de bu sonuçları doğrulayabiliyoruz. Hiç kimse kimseyi kandırmasın, batmışız batmış!” diyerek sert şekilde Meclis kürsüsünden uyarılarını ve yapılacakları sıraladı.

baskan-ilhandan-anadolu-basin-birligine-ziyaret

Başkan İlhan’dan Anadolu Basın Birliğine Ziyaret

MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan " Güçlü Bir Malatya Güçlü Bir Türkiye İçin Çalışacağız " MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan, Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Tarkan Bayram ve Yönetim Kurulu Üyeleri Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesini Ziyaret Etti.

anadolu-basin-birliginden-baskan-kayaya-ziyaret

Anadolu Basın Birliği’nden Başkan Kaya’ya Ziyaret

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte MHP Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya’ya Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

il-baskani-samanli-19-ekim-muhtarlar-gunu-basin-aciklamasi

İl Başkanı Samanlı 19 Ekim Muhtarlar Günü Basın Açıklaması

Devlet ile vatandaşlar arasında köprü görevi görerek, önemli görevler üstlenen muhtarlarımız yerel hizmetlerin de lokomotifidir.

30-agustos-mhp-malatya-il-baskanligi--basin-aciklamasi

30 AĞUSTOS MHP MALATYA İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Türk milletinin en müjdeli, en kutlu ve en gururlu yıldönümü bugün. Milli bayramlarımız arasında en şanlısı, en derin anlamlısı, en birliği içinde taşıyanı 30 Ağustos; acı, keder ve yokluk karşısında yüreğine ateş düşen Türk milletinin gücünün altına atılmış bir imza gibi, mazimizi onurlandırmaktadır. Merhametin, Allah korkusunun, inancın, yek vücut olmanın en güzel ifadesidir. Memleketin her köşesi zapt edilmiş iken sapa sağlam, çelik gibi bir irade ile halkına seslenen, onları onurlu mücadeleye çağıran Mustafa Kemal, kahraman Türk ordusu ile Türk halkının başladığı mücadeleyi büyük bir zaferle taçlandırmıştır. 19 Mayıs 1919’da başlayan bu kutlu mücadele, “ya istiklâl, ya ölüm” mücadelesidir. Bize nasip olan, çok şükür ki istiklâldir…

bilim-kurulu-uyesi-acikladi-eylulde-10-merkezde-basliyor

Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Eylül'de 10 merkezde başlıyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Kovid-19´a karşı Çin ile Almanya ve ABD´nin ortak yürüttüğü iki ayrı aşı çalışmasının son aşaması olan Faz 3

yeni-malatyaspor-ile-ilgili-basin-toplantisi-duzenleyen-baskan-gurkan

Yeni Malatyaspor ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Gürkan,

Malatyaspor ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Gürkan, BİZLER MALATYA VE MALATYASPOR SEVDALILARIYIZ Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeni Malatyaspor ile ilgili gelişmeler hakkında basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu. Ramada Otelde düzenlenen basın toplantısına Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile basın mensupları katıldı

gevrek-gorevimizin-basindayiz

Gevrek, Görevimizin Başındayız

Y.Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek’ten Basın Açıklaması…

-goz-ardi-edilemez-bir-rol-ustlenmislerdir

“GÖZ ARDI EDİLEMEZ BİR ROL ÜSTLENMİŞLERDİR”

Başkan Kılıç yayımladığı mesajında, “Basın çalışanlarımız bizim her zaman duyan kulağımız, gören gözümüz, konuşan dilimiz ve yazan elimiz olmuşlardır.

basinda-sansur-ve--baski-hortladi

“Basında Sansür ve Baskı Hortladı”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, basına dolaylı yönlerden uygulanan sansürün, basında sansürün kaldırıldığı 1908 yılından önceki sansür uygulamalarından bile daha fazla olduğunu söyledi.

baskan-guderden-sehit-babasina-babalar-gunu-ziyareti

Başkan Güder’den Şehit Babasına Babalar Günü Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Babalar Günü nedeniyle şehit babası Mustafa Kaplan'ı evinde ziyaret etti. Babalar günü nedeniyle aziz şehidimiz Candaş Kaplan'ın babası Mustafa Kaplan'ı evinde ziyaret ederek babalar gününü kutlayan Başkan Güder, Ailece Sağlıklı uzun ömürler dileyerek şehit ailesine Türk bayrağı hediye etti.

mhp-basin-mensuplariyla-bulustu

MHP Basın mensuplarıyla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan, gazetecilerle bir araya geldi ve önemli konular üzerinde açıklamalar da bulundu.

dunya-basini-besiktasi-konusuyor

Dünya basını, Beşiktaş’ı konuşuyor

Beşiktaş’ın antrenmanda ABD’li George Floyd’u anmak için yaptığı koreografi dünya basınında büyük ilgi gördü.