Giysimatik
Yeşilyurt Belediye başkanı
butun-canlilara-saygi-sevgi-ve-hosgoruyle-sahip-cikiyoruz

“Bütün Canlılara Saygı, Sevgi ve Hoşgörüyle Sahip Çıkıyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Koronavirüs salgını nedeniyle devam eden karantina sürecinde beslenme ve barınma sorunu yaşayan doğanın minik canlılarına sahip çıkmak için ‘Kedi ve Köpek Evleri’ projemizi gerçeğe dönüştürüp, toplumda farkındalık oluşturan hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik.” diye konuştu.

-aylin-cesur-istanbul-sozlesmesini-onaylayip-gerekliliklerini-yerine-getirmemek-ikiyuzluluktur

AYLİN CESUR: “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ ONAYLAYIP GEREKLİLİKLERİNİ YERİNE GETİRMEMEK İKİYÜZLÜLÜKTÜR

NOGAY: PERSONELİ MAĞDUR ETMEDEN, HİZMETLERİMİZİN VE MALİ POLİTİKAMIZIN DIŞINA ÇIKMADAN BİR ÜCRET ARTIŞI BELİRLEDİK GELERİ: DOĞU’DA İLK İMZA ATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MALATYA OLDU Malatya Büyükşehir Belediyesi, 696 KHK ile kadroya geçen işçilerle toplu iş sözleşmesini imzaladı. Büyükşehir Belediyesi ve HAK-İŞ arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde KHK’lı çalışan 2 bin 200 çalışana ortalama yüzde 20 zam yapıldı. Buna göre en düşük maaş alan işçiye yaklaşık 560 lira ücret artışı sağlanmış oldu.

baskan-guder-bizler-sehri-dusunurken-bir-butun-olarak-dusunmek-zorundayiz

BAŞKAN GÜDER: “BİZLER ŞEHRİ DÜŞÜNÜRKEN, BİR BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”

Özel bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi’de her alanda gerçekleştirdikleri projelerle birlikte ilçeyi yepyeni bir çehreye kavuşturduklarını ifade ederek “Gönül belediyeciliğini en etkin ve verimli şekilde ilçemizde icra ediyoruz” dedi.

soylemez-aile-butunlugunu-koruyan-karar-verildi

Söylemez, Aile Bütünlüğünü Koruyan Karar Verildi

Eşi Kırıkkale’de görev yapan davacının Malatya Akçadağ ilçesinde görevine devam etmesi halinde aile bütünlüğünün bozulacağı açık olup, bu durumun davacı ve eşi için telafisi güç neden olacağı açıktır.

saglik-calisanlari-bir-butundur-performans-ucreti-herkesin-hakki

Sağlık çalışanları bir bütündür, Performans ücreti herkesin hakkı

Sağlık çalışanlarına ödenecek olan performans ücretinin sadece memurlara değil sağlık sektöründe ki tüm çalışanlara verilmesi gerekir. Pozitif çıkan 601 sağlık çalışanın içinde doktor, hemşire, tıbbi Sekreter, hasta rehberi, hasta bakıcı, ambulans sürücüsü, temizlik personeli, güvenlik personeli yani her meslek grubundan hasta bulunmaktadır. Virüs ayrım yapmıyor ek ödeme noktasında da ayrım yapılmamalıdır.

hong-kongdaki-demokrasi-atesi-butun-cine-yayilmali

Hong Kong’daki Demokrasi Ateşi Bütün Çin’e Yayılmalı

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti'nin sözcüsü ve Devlet Bakanı İsmail Cengiz, Hong Kong halkının Doğu Türkistan’daki cehennem hayatına dikkat çekmek için verdiği destekten dolayı basın açıklaması yaptı.

buyuksehir-butun-yollari-ulasima-acti

BÜYÜKŞEHİR BÜTÜN YOLLARI ULAŞIMA AÇTI

- Karla mücadele çalışmasının en çok yapıldığı ilçeler ise Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Hekimhan, Pütürge, Yeşilyurt ve Yazıhan.