gözde hastenesi.
Yeşilyurt Belediye başkanı
sokaga-cikamayan-cocuklarin-bayram-sekeri-battalgazi-belediyesinde

SOKAĞA ÇIKAMAYAN ÇOCUKLARIN BAYRAM ŞEKERİ BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDE

Başkan Güder,“Bayramda çocuklarımızın sevinçlerini evlerinde onlara yaşatmaya çalıştık” Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, yeni tip corona virüs salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde tüm yurtta ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkması kısıtlı olan çocukları evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Çocuklara bayram kültürünü aşılamak adına çocukları evlerinde ziyaret eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ramazan Bayramı’nı evde geçirecek olan çocuklara bayram şekeri ve hediyeler ikram etti. Bayram sürecince evde kalan çocukların kapısına götürülen şekerler ağızları tatlandırırken, yüzleri de güldürdü.

turhal-sekerde-bu-yil-rekor-verim-bekleniyor

TURHAL ŞEKER’DE BU YIL REKOR VERİM BEKLENİYOR

PANCAR EKİMİNE RAĞBET HER GEÇEN YIL ARTIYOR 2018 yılında Kayseri Şeker ailesine katıldığı günden bu yana, Türkiye’de özelleştirmenin yüz akı olarak anılan Turhal Şeker Fabrikası, üreticisi ile birlikte 2020-2021 Kampanya dönemi için dev adımlar atıyor. Çiftçi eğitimlerinden fabrika modernizasyonuna, sürekli yükselen verim oranından artan çiftçi sayısına kadar birçok konuda adeta, Türkiye’nin örnek işletmelerinden bir tanesi haline gelen Turhal’da pancar üreticileri, bu yıl her zamankinden daha fazla verim bekliyor.

kayseri-seker-pandoga-ile-bir-ilke-imza-atti

KAYSERİ ŞEKER, PANDOĞA İLE BİR İLKE İMZA ATTI

Kayseri Şeker bünyesindeki Pandoğa Gıda Sanayi Şirketi bir ilke imza atarak, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kayseri’de “Ari İşletme Belgesi” almaya hak kazanan ilk kuruluş oldu. Bu belge, Karantina ünitesine sahip, hayvanları kayıt altına alınmış, asgari teknik ve hijyenik şartlara tüm hayvanları şap, tüberküloz ve bruselloz ile mücadele yönetmelikleri gereğince, laboratuvar kontrolleri sonucu bu hastalıkları taşımadıkları belirlenen hayvancılık işletmelerine verilmekte ve bu işletmeler alınan belgenin ardından “Hastalıklardan ari işletme” olarak adlandırılmaktadır.

baskan-akay-turhal-seker-simdiye-kadar-devletteydi-simdi-ise-millettedir

BAŞKAN AKAY; TURHAL ŞEKER ŞİMDİYE KADAR DEVLETTEYDİ ŞİMDİ İSE MİLLETTEDİR

TURHAL’DA ÇİFTÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ SONA ERDİ BAŞKAN AKAY; TURHAL ŞEKER ŞİMDİYE KADAR DEVLETTEYDİ ŞİMDİ İSE MİLLETTEDİR TURHAL ŞEKER ÇİFTÇİNİN ÖZ MALIDIR 2020-2021 Kampanya Döneminin ilk eğitim programını Turhal ve bölgelerinde başlatan ve çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği Kayseri Şeker çiftçi eğitim, değerlendirme ve istişare toplantıları, Turhal Şeker Fabrikası ve Sivas Yıldızeli’nde yapılan son toplantı ile sona erdi.

kayseri-seker-turhalda-pancar-bedellerini-odedi

KAYSERİ ŞEKER TURHAL’DA PANCAR BEDELLERİNİ ÖDEDİ

Kayseri Şeker'in 2018 yılında bünyesine dahil ettiği 3. Fabrika olan Turhal Şeker Fabrikası’nda, sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin pancar bedelleri ödendi. Emeklerinin karşılığını, üreticisinin alın teri kurumadan ödeyen Kayseri Şeker, pancar bedeli olarak Turhallı pancar çiftçisine 125 milyon 238 bin 482 TL ödedi.

agbaba-seker-fabrikalarindaki-gecici-isciler-kadroya-alinmali

Ağbaba 'Şeker Fabrikalarındaki Geçici İşçiler Kadroya Alınmalı'

HP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜRKŞEKER’e ait fabrikalarda 15-20 yıldır geçici olarak çalışan işçiler dururken,dışarıdan daimi işçi alımının ciddi sıkıntılar yaratacağını belirterek, mevcut işçilerin de kadrolu yapılmasını istedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, Şeker Fabrikalarına İŞKUR üzerinden yapılacak daimi işçi alımında önceliğin fabrikalarda yıllardır emek veren işçilere verilmesi gerektiğini söyledi.

calik-seker-fabrikasinin-isledigi-pancarin-yuzde-50si-yazihanda-uretildi

Çalık, 'Şeker Fabrikasının işlediği pancarın yüzde 50’si Yazıhan’da üretildi'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Malatya Şeker Fabrikası tüm Türkiye’ye örnek bir başarı gösteriyor. Yazıhan Boztepe Recai Kutan Barajı’nın bitirilmesi ile birlikte sulanan Yazıhan Ovası’nda yaklaşık 200 bin ton pancar üretildi. Fabrikada işlenen pancarın yaklaşık 50’si Yazıhan’da üretildi.” Dedi.

64-seker-pancari-alimi-kampanyasi-basladi

64. Şeker Pancarı Alımı Kampanyası Başladı

Malatya Şeker Fabrikasında 64. Şeker Pancarı Alımı ve Şeker Üretimi Kampanyasının açılışı törenle gerçekleştirildi.

seker-fabrikasinin-satilmasina-asla-izin-vermeyecegiz

ŞEKER FABRİKASININ SATILMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir belediye başkan adayı Osman Cemali Marasalı, Saadet Partisi Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Sinan Erarslan ve beraberindeki heyet Doğanşehir Erkenek’i ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

ozellestirme-olsun

Özelleştirme Olsun..

Mademki eski fabrika ARAZİLERİ peşkeş çekilecek. Arazide gözleri var.

gaziantepte-yolsuzluk

GAZİANTEP'TE YOLSUZLUK

Bakan Yazıcı, söz konusu kooperatif hakkında bakanlığına intikal eden şikayetler ile ilgili olarak Bakanlık ve TESKOMB müfettişlerinin denetim yaptığını belirterek, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunun ilgili maddeleri ile TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında çok sayıda suç unsurunun tespit edildiğini kaydetti.


YAZARLAR

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ